Prší? Nevadí, jdu běhat!

Na základě zkušeností od trenérů, ale i samotných běžkyň z Jdu běhat, běžeckých kurzů pro ženy jdubehat.cz, ti přinášíme tipy ušité na míru (nejen) začínajícím běžkyním. Jak se nenechat odradit od běhání, když se nám podzim projevuje svým typickým počasím?

Nespornou výhodou běhání je, že se dá praktikovat kdykoliv a kdekoliv. Dokonce ani déšť není překážkou. Možná tě láká zůstat raději doma za pošmurného chladnějšího počasí, ale po letních výmluvách na horko, už teď není na co čekat. Čerstvý vzduch, spadané listí hrající všemi barvami podzimu a příjemně nízké venkovní teploty přímo zvou ven. Pořád nejsi přesvědčená? A co další výhody, které k podzimnímu běhání neodmyslitelně patří?

 

1)   Endorfinová extáze. Ten pocit po doběhnutí je k nezaplacení vždycky, ale pokud se překonáš jít v počasí, které Tě spíše láká zůstat v posteli, účinek endorfinů je dvojnásobný. Opravdu.

2)   Čas nakupovat. Říkáš si, že nemáš, co na sebe do běhání v dešti? O důvod navíc pořídit si nový podzimní kousek či dva do tvého šatníku. Například nová kolekce Kari Traa tě určitě nenechá sedět doma!

3)   Parky jen pro tebe. Pejskaři, maminky s dětmi ani zamilované páry se venku pohybovat za deště a pošmourného počasí téměř nebudou. Potkáš tak maximálně další běžecké nadšence.

4)   Sluchátka nech doma. Není nad uklidňující zvuky přírody, ať už je to křupání čerstvě spadaného listí pod tvými teniskami nebo hudba kapek dopadajících na zem. Je to balzám jak pro uši, tak i tvou duši.

5)   Zdraví nade vše. Jakmile zařadíš pravidelný pohyb venku i na podzim, tvé tělo tě odmění posílenou imunitou a tvé okolí se bude divit, jak to děláš, že se ti podzimní nachlazení vyhýbá obloukem.

 

 

A co říkají běžkyně o běhání na podzim?

„Podzimní jemný deštík mě nezastaví.“

„Líbí se mi čerstvý vzduch po podzimním dešti a příjemnější teploty pro běhání později než brzy ráno.“

„Krásně chladný vzduch a dobrý pocit, když se překonám v sychravém dni.“

Kdo říká, že déšť je při běhání překážkou, nejspíš nikdy v dešti neběžel. Tak třeba děti, těm déšť vůbec nevadí, berou to jako přirozenou součást života, a ještě si to umí užít. Najdi v sobě kus dítěte, nazuj tenisky a užij si běhání, i když zrovna není azurová obloha.

 

Přejeme ti, ať ti běhání dělá radost.

Jdu běhat

Zatím zde nejsou žádné komentáře.

Napište komentář

Rady, tipy a novinky od Kari Traa emailem
Stačí se jen přihlásit k odběru zpravodaje
Odeslané informace nebudou poskytnuty třetím stranám.
Ze zpravodaje se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlášení bylo odesláno
ověřte emailovou adresu.
Zbývá poslední krok - zkontrolujte, prosím, Váš email a
Děkujeme